• The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★½

  • Dirt Music

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Audition

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • There's Something in the Water

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Sweetness in the Belly

    ★★★½

  • The Lost Okoroshi

    ★★★★

  • The Rest of Us

    ★★★★

  • Simple Women

    ★★★

  • Easy Land

    ★★★½

  • I Am Woman

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Tammy's Always Dying

    ★★★★★

  • Saturday Fiction

    ★★★

  • Guest of Honour

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • No. 7 Cherry Lane

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★★

  • 37 Seconds

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Our Body

    ★★★★

  • The Weekend

    ★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • Firecrackers

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Through Black Spruce

    ★★★

  • Falls Around Her

    ★★★½

  • Angelo

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sharkwater Extinction

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★★½

  • The Lie

    ★★½

  • Mouthpiece

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★