Danielle has logged 94 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
A Smoky Mountain Christmas

A Smoky Mountain Christmas

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Our Body

Our Body

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Weekend

The Weekend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sharkwater Extinction

Sharkwater Extinction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Through Black Spruce

Through Black Spruce

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Falls Around Her

Falls Around Her

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Angelo

Angelo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry