Sort by

danielleloucamp has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry