• Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Memory

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • I Love My Dad

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½