• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★