Sort by

daniela 🫶🏻 has logged 308 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Performance

Performance

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Book

Black Book

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sebastian Maniscalco: Is it Me?

Sebastian Maniscalco: Is it Me?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pelé

Pelé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neymar: The Perfect Chaos

Neymar: The Perfect Chaos

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kes

Kes

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry