• Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Death of Me

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • The Owners

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★★

  • Ava

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★★

  • Becoming

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Herself

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Eli

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Pure

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★