• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Evil Eye

    ★★

  • Nocturne

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★½

  • Extraction

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Mulan

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Underwater

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

  • Charlie's Angels

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • The Cave

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Ford v Ferrari

  • Judy

  • O Amor Dá Trabalho

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Cola Wars

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½