Sort by
  • Donks

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★½

  • Black Adam

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • Stewart Lee: Tornado

  • Amsterdam

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Emily

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Stewart Lee: Snowflake

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★

  • Blue Jean

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Opera

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Blink

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Dual

    ★★★

  • Living

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½