Sort by

Daniel has logged 27 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Destiny

Destiny

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry