Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • Schumacher

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Italian Studies

    ★½

  • Juan Luis Guerra 4.40: Entre Mar y Palmeras

  • Bo Burnham: Inside