Sort by

dani has logged 357 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry