Sort by

Dan has logged 23 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Streets of Rage

Streets of Rage

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry