Sort by
  • Rhys & Joel’s Family Christmas

    ★★★½

  • Love Has Won: The Cult of Mother God

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fool's Paradise

    ★★½

  • Mafia Mamma

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • We Have a Ghost

    ★★

  • Rhys Nicholson's Big Queer Comedy Concert

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Passing

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★½