Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Movie

Killer Movie

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon House

Demon House

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thale

Thale

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunted History of Halloween

The Haunted History of Halloween

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry