Sort by

Dan has logged 427 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blame

Blame

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Master of Light

Master of Light

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Killer Sally

Killer Sally

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry