Sort by

danni has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
Edit this entry  
11
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Body Double

Body Double

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★
Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Edit this entry