• Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Antlers

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Nimic

  • The Painted Bird

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Boy Who Chose the Earth

  • High Life

    ★★★★

  • Blue

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • Our Time

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Sunset

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½