Sort by
  • Piranha 3D

    ★★

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★★

  • Morvern Callar

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Speed

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Salt

    ★½

  • Rain Man

    ★★★½

  • World Trade Center

    ★★★

  • Rocky Balboa

    ★★★

  • Pain & Gain

    ★½

  • The Rock

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • To Catch a Thief

    ★★★

  • PlayTime

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½