Sort by

danny94 has logged 405 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everest

Everest

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bomber

Bomber

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Owls

Night Owls

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry