Sort by

danny94 has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RED

RED

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Jut-Nuts III

The Jut-Nuts III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Williams: Live on Broadway

Robin Williams: Live on Broadway

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Det var paa Rundetaarn

Det var paa Rundetaarn

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King's Choice

The King's Choice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King and I

The King and I

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Now... We're Being Shot At!

Don't Look Now... We're Being Shot At!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncle

Uncle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Open Season

Open Season

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry