Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Arnold

Arnold

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jules

Jules

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Blood

First Blood

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Creator

The Creator

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ward

The Ward

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
½
Read the review Edit this entry