Sort by

Danny has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Django

Django

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
18
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Son of Monte Cristo

The Son of Monte Cristo

1940
×
★★★★
Edit this entry  
01
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry