Sort by

Alex has logged 12 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Haywire

Haywire

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry