Adrian has logged 433 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry