Sort by

Danny has logged 10 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry