Sort by

DannyGReviews has logged 65 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Weight of Water

The Weight of Water

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry