Sort by

Danny JP has logged 35 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rebirth

Rebirth

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Custody

Custody

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Firm

The Firm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pass

The Pass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
Read the review Edit this entry