• Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Stray

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Bushworld Adventures

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Shoah: Four Sisters

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★