• Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • David Blaine: Ascension

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Homemade

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • One World: Together at Home

    ★★★½

  • Quiz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Countdown

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Military Wives

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½