• tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Raging Fire

    ★½

  • The Trip

    ★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Neutral Ground

    ★★★★

  • They're Trying To Kill Us

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★★

  • Accepted

    ★★★★

  • All These Sons

    ★★★½

  • Agnes

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★

  • Last Film Show

    ★★★

  • 7 Days

    ★★★½

  • Poser

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Sabaya

    ★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★★

  • Archenemy

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★