Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling

Falling

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kandahar

Kandahar

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candy

Candy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Structure of Crystals

The Structure of Crystals

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Fugitive Kind

The Fugitive Kind

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry