Danny has logged 30 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry