Sort by

danni has logged 65 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Untogether

Untogether

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry