kate has logged 13 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry