Sort by

Dan has logged 43 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mug

Mug

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Foreman

Foreman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Church

The Church

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry