Dan has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chapter 2: A Wet Bio Coder

Chapter 2: A Wet Bio Coder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pizzaman

Pizzaman

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond

Beyond

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
World Record

World Record

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Program

Program

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Happens Next Will Scare You

What Happens Next Will Scare You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The First Step

The First Step

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Television Event

Television Event

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Retribution

Retribution

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien on Stage

Alien on Stage

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Semiotic Plastic

Semiotic Plastic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Agnes

Agnes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry