Sort by

dantesring has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Alphabet Murders

The Alphabet Murders

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood and Lace

Blood and Lace

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spring Night, Summer Night

Spring Night, Summer Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Andy Hardy Comes Home

Andy Hardy Comes Home

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Andy Hardy Meets Debutante

Andy Hardy Meets Debutante

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frank Zappa - Freak Jazz, Movie Madness & Another Mothers

Frank Zappa - Freak Jazz, Movie Madness & Another Mothers

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Them!

Them!

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heroes

Heroes

1977
×
★★
Read the review Edit this entry