Sort by

dantesring has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speedway

Speedway

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy, Texas

Happy, Texas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bloody Brood

The Bloody Brood

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
24×36

24×36

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jolt

Jolt

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry