daanish has logged 26 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time for Us to Come Home for Christmas

Time for Us to Come Home for Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Love, Lights, Hanukkah!

Love, Lights, Hanukkah!

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Dream of Christmas

A Dream of Christmas

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bride for Christmas

A Bride for Christmas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry