Sort by

DanTheMan123 has logged 28 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry