• Don't Look Up

    ★½

  • Titane

    ★½

  • Red Post on Escher Street

    ★½

  • Menarche

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • The Unseen River

    ★★★

  • Depois da Meia Noite

  • The Hater

    ★★½

  • The Invisible Man

    ½

  • Apiyemiyekî?

    ★★

  • Cold Meridian

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Rodantes

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Nimic

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★

  • Olla

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Bacurau

    ★½

  • Swallow

    ★½

  • Seven Years in May

    ★★★★½

  • The Golden Glove

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Vever (For Barbara)

    ★½

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Yonlu

  • Roma

    ★★★½

  • Long Way Home

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • My Own Private Hell

    ½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • The Limit of Sleeping Beauty

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • 1922

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★