• Queen & Slim

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • While at War

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Collective

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • First Cow

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Truth

    ★★½

  • Play

    ★★★★½

  • Ready to Mingle

    ★★★½

  • School Life

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★½

  • An Easy Girl

    ★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Incredible Shrinking Wknd

    ★½

  • Booksmart

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • The Mystery of Henri Pick

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Report

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

  • Cyrano, My Love

    ★★½

  • Beyond The Mountain

    ★★★

  • The Insomnia Club

    ★★★

  • The World Is Yours

    ★★★

  • Border

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★★

  • The Vault

    ★½

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Climb

    ★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Denial

    ★★★