Danzel has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Exporting Raymond

Exporting Raymond

2010
×
★★★★
Edit this entry