Sort by

Danzel has logged 170 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Round Midnight

Round Midnight

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry