• Giverny I (Négresse Impériale)

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Better Watch Out

  • The Void

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Elle

  • Raw

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Tower

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • The Lobster

  • Kung Fury

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Tangerine

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Duke of Burgundy

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • As Above, So Below

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Alone

    ½

  • Her

    ★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Stories We Tell

  • The Amazing Spider-Man

  • The Avengers

    ★★★

  • I Have Always Been a Dreamer

    ★★★★½

  • Sun Don't Shine

    ★★★★

  • John Mulaney: New in Town

  • Free Radicals: A History of Experimental Film

  • Hanna

  • The Strange Thing About the Johnsons

  • Wingdings Love Letter

  • Super

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Fantastic Mr. Fox

  • Redline

  • Enter the Void

  • Martyrs

  • The Dark Knight

  • Viva

  • No Country for Old Men

  • Spider-Man 3

  • Hot Fuzz

    ★★★½

  • The Host

    ★★★

  • The Hills Have Eyes

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • Godzilla: Final Wars

  • Spider-Man 2

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Party Monster

  • 28 Days Later

  • The Eye

  • Spider-Man

  • Kung Pow: Enter the Fist

  • Mulholland Drive

  • Freddy Got Fingered

  • Pulse

  • Hedwig and the Angry Inch