• The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • Framing Agnes

    ★★

  • Dual

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • My Trip to Spain

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Close Ties to Home Country

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Tom Cruise: An Eternal Youth

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Tesla

    ★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • All We've Got

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Raúl Juliá: The World’s a Stage

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½