Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Let It Snow

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Kim Possible

  • Isn't It Romantic

  • Velvet Buzzsaw

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • The Darkest Minds

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible – Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★