Sort by

kirst has logged 108 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
08
Daredevil

Daredevil

2003
×
Edit this entry  
08
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★
Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Book Club

Book Club

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Ibiza

Ibiza

2018
×
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★½
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dude

Dude

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Wildling

Wildling

2018
×
Edit this entry