kirst has logged 21 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Preposterous

Preposterous

2016
×
Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Edit this entry  
06
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry